Portal Travelo24.pl informuje na bieżąco o promocjach z branży turystycznej. Wczasy, bilety lotnicze, hotele, wynajem samochodów i katalogi biur podróży.

Wspaniała podróż promem do Szwecji!

Szwecja to fascynujące państwo znajdujące się w Europie Północnej. Może być wspaniałą odmianą dla osób, które na ogół decydują się na wypoczynek w ciepłych krajach. Bez wątpienia jest miejscem, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Kolorowa architektura w postaci charakterystycznych domków, bogactwo kulturowe i niezwykle ciekawa historia sprawiają, że jest to kraj o ogromnym potencjale turystycznym. Jak zorganizować wycieczkę do Szwecji i dlaczego prom jest przypuszczalnie jednym z najlepszych sposobów na dostanie się na szwedzką ziemię?

Skąd kursują promy?

Promy z Polski do Szwecji kursują właściwie każdego dnia. Odpływają z Gdańska, Gdyni oraz ze Świnoujścia. To doskonały sposób na podróżowanie z kilku względów. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały możliwości podróżować drogą morską, taka podróż będzie niezwykłą przygodą i jednocześnie możliwością podziwiania pięknych okolic z nieco innej perspektywy. Niezaprzeczalną zaletą promów jest fakt, że na pokład można za dodatkową opłatą zabrać ze sobą własny samochód. Jedyne czego potrzebujemy to dowód, prawo jazdy oraz ważną polisę OC. Opłata nie jest zatrważająco wysoka i z pewnością pozwoli nam uniknąć sporych opłat za wypożyczenie auta na miejscu, jeżeli zamierzamy zwiedzać na własną rękę. Promy to wygodna i stosunkowa tania opcja w kontekście Szwecji.

Ile kosztuje prom do Szwecji?

Ceny są uzależnione od kilku czynników, aczkolwiek turyści mają niejako wpływ na ostateczną cenę. Liczy się każdy szczegół. Warto mieć świadomość tego, że w sezonie wakacyjnym ceny mogą być nieco droższe, dlatego znacznie lepszym pomysłem jest podróżowanie nieco przed sezonem lub tuż po jego zakończeniu. Godzina również ma kolosalne znaczenie. Ceny biletów nocnych na ogół są nieco wyższe, dlatego jeżeli mamy możliwość wykupienia biletu porannego, to właśnie na taki warto się zdecydować. Rejsy do Szwecji na ogół trwają około 7-8 godzin. Warto zatem wziąć pod uwagę wykupienie kabiny, w której będzie można odetchnąć i nabrać sił na zwiedzanie tego pięknego kraju. Rejs do Ystad z własnym samochodem to koszt nieco przekraczający 250 PLN, ale trwa zaledwie siedem godzin i jest organzowany przez przewoźnika Polferries.

Ten sam przewoźnik organizuje również rejsy do Nynashamm, ale w tym wypadku rejs trwa nawet do dziewiętnastu godzin i w związku z tym cena jest odpowiednio wyższa. Rejs z uwzględnieniem własnego samochodu kosztuje ponad 700 PLN. Dodatkowe 200 PLN zapłacimy za kabinę dla dwóch osób. Warto porównywać ceny różnych przewoźników, ponieważ ceny mogą ulegać zmianom.

Dokąd możemy się dostać?

Promy z Polski do Szwecji na ogół kończą trasy w południowej części kraju. Słynnym i cieszącym się sporym uznaniem kierunkiem jest bez wątpienia Ystad, malownicze miasteczko na południu kraju, którego historia sięga średniowiecza. To niezwykle klimatyczne miejsce. Brukowane uliczki, niska zabudowa i fantastyczne Muzeum Miejskie, które mieści się w dawnym klasztorze franciszkanów to tylko niewielka namiastka tego, co Ystad ma do zaoferowania.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.