Portal Travelo24.pl informuje na bieżąco o promocjach z branży turystycznej. Wczasy, bilety lotnicze, hotele, wynajem samochodów i katalogi biur podróży.

Tanie loty z Polski, zaplanuj wakacje 2022!

Dla wielu ludzi podróżowanie stało się sposobem na życie. Możliwość zwiedzania różnych zakątków świata jest wyjątkowo pociągające i trzeba przyznać, że nigdy wcześniej nie było tak łatwe, jak w obecnych czasach. Biura podróży dokładają wszelkich starań, by organizować wakacje marzeń, granice są otwarte, konkurencja ogromna, a zatem jest również szansa na podróżowanie za bardzo atrakcyjne pieniądze. Warto przygotować własne wakacje z pewnym wyprzedzeniem lub samodzielnie poszukać destynacji i złowić wyjątkowo tani lot…

Dlaczego loty bywają śmiesznie tanie?

Wielu ludzi zastanawia się, dlaczego zdarzają się połączenie lotnicze za granicę, które bywają niejednokrotnie tańsze niż całodzienny bilet tramwajowy. Jakim cudem tanie linie lotnicze mogą zarobić, decydując się na tak niskie ceny? Za taki stan rzeczy odpowiada tak naprawdę kilka czynników. Tanie linie lotnicze cieszą się ogromną popularnością właśnie ze względu na niskie ceny, aczkolwiek śmieszne kwoty za dostanie się w inny region świata bywają również wkalkulowane w akcje marketingowe. Po drugie, koszty obsługi są znacznie niższe w przypadku tanich linii lotniczych. Na cenę wpływa również wybór tańszych lotnisk, które co prawda znajdują się w pewnej odległości od centrum miasta, aczkolwiek pozwalają jednocześnie obniżyć koszty pasażerów. Tanie linie lotnicze to idealna propozycja dla miłośników budżetowych wyjazdów, w których liczy się przede wszystkim zwiedzanie, a nie delektowanie się pięciogwiazdkowym hotelem.

Jakie kierunki cieszą się największym powodzeniem?

Spectrum możliwości jest naprawdę obszerne i z pewnością be problemu znajdziemy tani lot w wymarzone miejsce. Dosyć regularnie pojawiają się tani loty do Włoch. Jest to niezaprzeczalnie atrakcyjna oferta, biorąc pod uwagę atrakcje tego kraju i fakt, że czasami za bilet w dwie strony można zapłacić zaledwie kilkadziesiąt złotych. Niskie ceny dotyczą zarówno Rzymu, jak i Mediolanu czy urokliwych miast znajdujących się na południu kraju, np. Neapolu. Między innymi z Krakowa można dostać się tanio na Lazurowe Wybrzeże. Okazje dotyczą również Grecji. Warto poszukiwać tanich lotów za pośrednictwem doskonałej aplikacji Skyscanner. Zanim jednak zdecydujemy się na ostateczny cel podróży, warto zrobić rozeznanie i sprawdzić, jakie ceny funkcjonują w danym miejscu w sezonie i po sezonie. Istnieje wiele turystycznych destynacji, do których w sezonie stricte wakacyjnym nie opłaca się wyjeżdżać, gdyż ceny w tym okresie drastycznie różnią się od regularnych. Po drugie, tani bilet lotniczy niekoniecznie oznacza tanie wakacje. Przykładem może być Norwegia.

Bilety do tego skandynawskiego kraju bywają bardzo tanie. Zdarzają się okazje biletów w dwie strony już za 80 PLN. Nie zmienia to jednak faktu, że samą podróż z lotniska do centrum Oslo zapłacimy w przeliczeniu na polskie pieniądze kilkaset złotych. Norwegia jest jednym z najdroższych państw i warto zrobić tego rodzaju rozeznanie przed wyjazdem do jakiegokolwiek kraju.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.