Portal Travelo24.pl informuje na bieżąco o promocjach z branży turystycznej. Wczasy, bilety lotnicze, hotele, wynajem samochodów i katalogi biur podróży.

Szybkie loty Kraków – Gdańsk, przewaga samolotu nad samochodem

Turystyka ma różne oblicza. Dla niektórych sam sposób docierania do danego miejsca ma wielkie znaczenie i jest elementem wielkiej pasji, jaką jest podróżowanie. Dla innych kluczowym elementem jest destynacja, a nie sposób przemieszczania się. Połączenia lotnicze z Krakowa do Gdańska to wyjątkowo dobra propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę i jednocześnie doceniają możliwość skrócenia podróży. Dlaczego w takich przypadkach warto wybrać samolot?

 Z Małopolski na Pomorze

Za bilet lotniczy z Krakowa do Gdańska możemy zapłacić już nieco ponad 200 PLN, choć zdarzają się promocje i tym samym znacznie tańsze bilety. Trzeba przyznać, że to przede wszystkim udogodnienie dla rodzin z dziećmi, które wybierają się na letni wypoczynek i pragną kwestię dostania się do docelowego miejsca załatwić w miarę możliwości jak najszybciej. Trzeba wziąć pod uwagę, że w tym wypadku trasa zaczyna się na jednym krańcu Polski, a kończy na przeciwległym, znajdującym się niespełna 600 kilometrów dalej. To cała Polska do pokonania, a trasa samochodem może potrwać nawet ponad sześć godzin. Dla rodziców małych dzieci taka trasa może być prawdziwą katorgą i właśnie w takich sytuacjach warto rozważyć lot samolotem. Lot trwa nieco ponad godzinę, a dla małego podróżnika może być dodatkową atrakcją.

Awaryjne sytuacje

Osobom aktywnym zawodowo dosyć często zdarzają się niespodziewane sytuacje. Czasami trzeba wyruszyć w delegację za granicę, innym razem na drugi koniec Polski. Loty z Krakowa do Gdańska to przede wszystkim szybki sposób na podróżowanie również w sytuacjach awaryjnych lub wymagających szybkiej reakcji. Spotkanie służbowe po kilku godzinach jazdy samochodem to nie najlepszy pomysł. Warto w takich sytuacjach być wypoczętym, a właśnie to gwarantuje bezpieczny i szybki lot z Krakowa do Gdańska. Godzina na pokładzie to idealna chwila na przygotowanie się do spotkania lub krótki odpoczynek. Przede wszystkim jednak, nie tracimy zbyt wielu cennych godzin. Trzeba przyznać, że lot może być nieco droższy, aczkolwiek za udogodnienia zawsze płaci się więcej. Zaletą lotu jest przede wszystkim fakt, że jesteśmy pasażerami, a nie kierowcami. Nie musimy przejmować się niczym, a zwłaszcza frustrującymi korkami na drodze, niespodziewanymi objazdami i męczącą trasą.

Podsumowanie

Loty mają ogromną przewagę nad samochodami z perspektywy osób, którym zależy na czasie. W przypadku trasy Kraków-Gdańsk mamy do wyboru godzinę na pokładzie w świetnych warunkach lub kilka godzin męczącej jazdy, która wymaga bezustannego skupienia i jest po prostu męcząca. Dla osób podróżujących z dziećmi samolot jest zdecydowanie o wiele wygodniejszą alternatywą na podróżowanie. Warto rezerwować bilety z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, bo w ten sposób będziemy mogli liczyć na nieco niższą cenę. Warto również pamiętać o tym, że loty poranne są zawsze znacznie droższe niż te wieczorne i jeżeli nie robi nam to żadnej różnicy, to lepiej zdecydować się na lot nocny.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.