Promem do Szwecji – czyli jak się przygotować?
Szwecja znajduje się w północnej Europie i nie bez powodu uchodzi za jedno z piękniejszych państw w tym regionie świata. Wielu ludziom kojarzy się przede wszystkim z charakterystycznymi kolorowymi domkami, aczkolwiek to zaledwie namiastka tego, co ten kraj ma do zaoferowania turystom spragnionym nowych wrażeń. Istnieje wiele połączeń lotniczych, ale warto rozważyć opcję, która może okazać się nie lada przygodą, ale również wyzwaniem!
Rejsy do Szwecji. O czym warto wiedzieć?
W przypadku podróżowania z Polski do Szwecji rejs promem zdaje się być całkiem przyzwoitym pomysłem. Z kilku względów. Znacząco wydłuża podróż, co z perspektywy turysty może być sporą korzyścią. Rejs z Polski do Szwecji trwa nieco ponad sześć godzin. W niektórych sytuacjach może wydłużyć się nawet do niespełna ośmiu godzin. Dlaczego warto się skusić? Morska podróż już sama w sobie jest ogromną atrakcją i możliwością delektowania się fantastycznymi widokami. Promy odpływają regularnie z kilku polskich nadmorskich miast. Z Gdyni każdego dnia w kierunku Szwecji odpływają aż trzy promy o różnych porach dnia. To nie tylko ogromna przygoda, ale również udogodnienie pozwalające na transport własnego samochodu. W przypadku osób przymierzających się do solidnego zwiedzania, taka niezależność jest wartością na wagę złota. Z racji tego, że Szwecja podpisała konwencję wiedeńską o ruchu drogowym nie trzeba się martwić właściwie niczym na miejscu. Należy posiadać jedynie dowód osobisty lub paszport, ważną polisę OC oraz polskie prawo jazdy.
Z jakich miejsc wyruszają promy?
Polscy turyści lub turyści zagraniczni wybierający się do Szwecji mają tak naprawdę kilka możliwości. Warto sprawdzić wszystkie aktualne warianty, by trafić docelowo najbliżej miejsca, na którym nam zależy. Wiele promów kończy rejsy w miastach znajdujących się na południu Szwecji. Dla przykładu, ze Świnoujścia można dotrzeć promem do malowniczego i niezwykle klimatycznego miasteczka Ystad. To miasto pełne intrygujących zabytków, np. w postaci gotyckiej architektury. Sporym zainteresowaniem cieszy się w szczególności kościół św. Piotra. Również ze Świnoujścia można dotrzeć do szwedzkiego miasta Trelleborg. To właśnie tutaj znajduje się słynne już muzeum epoki Wikingów czy muzeum kapeluszy Borgquist. Promy wyruszają również regularnie z Gdyni oraz Gdańska.
Ile to kosztuje i czego potrzebujemy?
Przede wszystkim warto wiedzieć, że prom ma do pokonania ok. 1000km. To całkiem sporo, aczkolwiek nie trzeba się martwić, gdyż na pasażerów czekają bardzo wygodne kabiny. Pasażerowie mają do dyspozycji tak naprawdę tylko czterech przewoźników w postaci Stena-Line, TT-Line, Unity-Line oraz Polferries. Warto przeprowadzić rekonesans przed ostatecznym wyborem, ponieważ ceny mogą się od siebie różnić. Cena może być zmienna z różnych względów. Nocne rejsy najczęściej są nieco droższe niż te wcześniejsze. Cena można być również zależna od terminu. W sezonie wysokim bilety bywają również droższe. Więcej zapłacimy również w przypadku dłuższej trasy.
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.