Portal Travelo24.pl informuje na bieżąco o promocjach z branży turystycznej. Wczasy, bilety lotnicze, hotele, wynajem samochodów i katalogi biur podróży.

Kierunki podróży Polaków? Oman, Kuba a może Sycylia?

Polacy uwielbiają podróżować, co wynika ze statystyk. Każdego roku ponad sześć milionów osób wylatuje za granicę na wypoczynek. Wielu Polaków przyznaje, że nie wyobraża sobie życia bez podróżowania, poznawania obcych kultur, obcowania z innym językiem i doświadczania poprzez zwiedzanie nowych miejsc. Przez wiele lat to Włochy stanowiły kraj-raj dla wielu turystów z Polski. Możliwość dostania się do tego wspaniałego kraju drogą lądową sprawia, że ekscytujące wycieczki objazdowe stały się dla wielu osób kuszącą propozycją.

Atrakcyjne oferty dotyczyły również Egiptu – państwa faraonów, nieśmiertelnych piramid i fascynujących raf koralowych, które dla niektórych turystów stanowią największą atrakcję w kraju, którego historia sięga tysięcy lat. Do jakich państw obecnie Polacy wyruszają nachętniej?

Klimatyczna Sycylia, czyli włoskie wakacje!

Można śmiało powiedzieć, że Polacy w pewnym sensie zadomowili się we Włoszech. Do niedawna jednak głównym celem podróży był Rzym, jako stolica kraju, ale również ze względu na Państwo Watykańskie, które już dożywotnio będzie kojarzone z Janem Pawłem II. Sporym zainteresowaniem cieszyło się również Rimini, ponieważ jest idealną destynacją dla osób poszukujących mocnych wrażeń, nocnego życia i wspaniałego wypoczynku na pięknej plaży. Niemniej, osoby, które pragną faktycznie poczuć iście włoski klimat udają się na Sycylię. To największa wyspa znajdująca się na Morzu Śródziemnym i jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w całych Włoszech. Warto się tutaj wybrać, by bez końca przemierzać wąskie uliczki, delektować się pysznym makaronem z sardynkami i po prostu poczuć, czym jest prawdziwe dolce far niente – zajęcie, w którym Włosi zdają się nie mieć sobie równych.

Jak cygaro, to tylko z Kuby

Polacy coraz chętniej opuszczają kontynent, a jedną z popularniejszych destynacji stała się w ostatnich latach Kuba. Stolica salsy i reggaetonu. Miejsce, w którym można skosztować najlepszego rumu i przekonać się na własnej skórze, czy kubańskie cygara faktycznie zasługują na tak wielkie słowa uznania. To kraj kulturowo bogaty, w którym nie można się nudzić. Panuje tutaj atmosfera pozwalająca nam sądzić, że wszystko ułoży się po naszej myśli. Obowiązkowym miejscem jest oczywiście Hawana wraz z słynnym deptakiem El Melacon. Ze względu na rajskie plaże i klimat rodem z bajki wielu turystów decyduje się również na Dominikanę. Można powiedzieć, że to wyspiarskie państwo znajduje się w pewnym sąsiedztwie z Kubą. Panuje tutaj jednak nieco inny klimat. Lazurowa woda, nachylone nad wybrzeżem palmy i białe piaski sprawiają, że dla wielu osób jest to istny raj na ziemi.

Zdecydowanie warto wybrać się do Santo Domingo, która jest historyczną stolicą kraju. Zatoka Samana jest z kolei jednym z nielicznych miejsc, w których można obserwować humbaki. Te wielkie ssaki przypominają nieco płetwale błękitne, ale są nieco mniejsze. Warto jednak wybrać się na wycieczkę, by móc na własne oczy zobaczyć te wspaniałe zwierzęta.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.